Eğitimin 'Zirve'sinden, yaşamın zirvesine...
Yazı boyutu Font küçült Font büyüt    Yazdır
Haber Detay »» En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Zirve’den (14.11.2013)

 

Elazığ Müzik ve Sanat Derneği (EMSAD) tarafından tiyatro sanatçısı Nejat Uygur adına düzenlenen 2. Elazığ Tiyatro ve Turizm Festivali Ödül Töreni’nde  Zirve Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı Fatih Kaya, Drama Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü almaya hak kazandı.

1 Kasım'da başlayan festivale yedi bölgeden 12 amatör tiyatro grubu ve 200 oyuncu katıldı.

Zirve Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı Fatih Kaya, ''Usta oyuncu Nejat Uygur onuruna düzenlenen ve Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden tiyatro ekiplerinin katıldığı bu güzel festivalde ödül akmaktan dolayı çok mutluyum. Ürettiğiniz ve emekle ortaya koyduğunuz bir çalışmanın beğeni kazanmış olması daha güzel işler ortaya koymanız için teşvik edici rol oynamaktadır, umarım bundan sonraki çalışmalarımda da bu mutluluklar artarak çoğalır. Ayrıca bu festivallerin Elazığ gibi Anadolu şehirlerine yayılması da ayrı bir sevinç kaynağıdır. Tiyatro festivalleri, farklı illerin seyirci ve oyuncularını aynı salonda buluşturan özel organizasyonlardır; tiyatro salonlarını dolu görmek her zaman bir oyuncu için büyük mutluluk. Elazığ'da bu büyük etkinliği başarıyla yürüten EMSAD Başkanı M. Savaş Bal'a ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına bir sanatsever ve bir oyuncu teşekkür ediyorum.'' dedi.

Zirve Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Müdürlüğü Koordinatörü Enes Yılmaz gösterdiği başarıdan ötürü Fatih Kaya’ya Zirve Üniversitesi adına plaket takdim etti.


Haber: İ. Halil Koçuşağı